avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Activitate Miki&dede

Activitate Miki&dede

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util


Va Multumesc tuturor pentru răspunsuri!Daca tot ati adus in discuție faptul ca(
Că doar nu poți creste un copil cu suma pe care o acordă tatăl. )ei bine suma de 1000 de lei plus mai toate necesitudinile copilului in timpul anului gen(îmbrăcăminte,încălțăminte,jucării plus diferite cursuri etc.D-voastră vi se pare putin???Sa nu neglijăm faptul ca deocamdată are doar 5 anișori!O zi buna!
Buna ziua la toată lumea!inainte de toate tin sa va Multumesc la toti pt răspunsuri!Raspunsuri care continua sa fie in contradictoriu cu realitate
Menționez ca tatăl copilului locuiește in străinătate,unde totodata o sași petreacă vacanța si propriul copil!va Multumesc pt răspuns!
# Mihaela 07mai 2018
Buna ziua. Sotul meu are o fetita de 5ani din prima casatorie. Plateste pensia alimentara lunar si nu a intarziat niciodata cu plata lunara. Din data de 14.06.2018pana in data de 30.08.2018fetita va sta la tatal ei .....intrebarea mea este daca legal sotul meu adica tata minorei poate sa intrerupa plata pensiei alimentara pe tot parcursul lunilor in care fetita este la tata. Tin sa precizez ca mama fetitei nu contribuie cu absolut nimic in aceasta perioada..va multumesc