avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1298 soluții astăzi
Forum Activitate Agamoic

Activitate Agamoic

Din 2008 sunt client telekom am avut serviciile de telefonie mobila doua abonamente, fix, internet si televiziune.În octombrie 2017 am inchiriat un apartament si am cerut transferul serviciilor de la locatia unde locuiam, fiind la tara la locatia inchiriata in oras .Au fost transferate dar televiziunea au spus ca nu se poate asadar a ramas la tara deconectand semnalul asta nu am stiut decat cand am mers in wekend am sunat la ei si au zis ca au deconectat serviciul sa nu se intample ceva in casa clientului nefiind acasa eu platind serviciile complete dupa trei luni am renuntat la chirie si am cerut transferul serviciilor de fix si internet inapoi la locatia precedenta au spus ca da , timpul trecea nu ma contacta nimeni ,eu tot ii sunam au existat trei cereri preluate raspunsul lor era ca nu exista loc la casuta ca s-a ocupat atunci am cerut rezilierea serviciilor m-au sunat de la rezilieri au spus ca da a facut rezilierea si sa predau echipamentul in 5 zile.Am predat echipamentul imediat mi-a dat un proces verbal de predare.Ei emit factura in continuare cu toate serviciile.I-am sunat si au zis ca nu este actualizat ca face actualizarea si sa platesc suma de 105 lei celelalta servicii ramase televiziunea si 2 abonamente de mobil asa am facut intre timp a inchis serviciile pt neplata am sunat si am confirmat plata de 105 lei si au deschis serviciile , dar au emis iar factura cu suma pt toate serviciile cumulate si cu o luna in urma Va rog ajutati-ma cu trebuie sa procedez?