avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1045 soluții astăzi
Forum Activitate Pinkmead

Activitate Pinkmead

Răspuns la discuția Revizuire contract antretinere
Domnu avocat la notar sa declarat ca nu are copil..ieu sant copilul lui si de ce sa declarat ca nu are copi
Tatal meu a facut unui prieten contract de antretinere cu uzufruct..la notar a declarat ca nu are copi....dupa o perioada de timp a depus dosar de reziliere contractului di motive ca nu a fost antretinut....an prima instanta a castigat cel care la antretinut...tatal meu na mai putut face recurs deoarece era foarte bolnav si nu sa putut deplasa pe picioare si ancepuse sa cam delireze dupa care a decedat si termenul la recurs a expirat....iar acest individ care ia ramas casa nu a avut grija de iel...ieu acum ca copilul lui pot face ceva sa redeschid acest dosar...precizez ca am 7 martori precum miau zis ca tatal meu nu a fost antretinut corespunzator si nu a avut grija de iel acest individ care la anselat sai lase casa ca are grija de iel....nici la spital cand a fost operat de cancer nu la vizitat....va rog foarte mult si va multumesc pentru antelegere.....datimi un sfat ce pot face pentru ami lua dreptul meu la casa de la acest individ...va multumesc..
Parinti mei fiind an viata au facut uni prieten de familie un contract de vanzare cumparare cu antretineresi fruct viager...mama mea a murit si a ramas tata...acest contract sa facut nefind ieu an tara sa facut fara sa stiu....acest prieten cui i sa facut contractul nu stia ca parinti mei ma au pe mine si nici parinti nu iau spus...dupa o perioada de 4,,,5 ani tatal meu vrea sa rezilieze acest contract deoarece nu a fost antretinut si siau batut joc de iel lau lasat singur fara sal mai angrijeasca de acea vrea sa rezilieze acest contract....a anaintat dosar la judecatorie sau judecat si ia fost respinsa cererea de reziliere...specific ca a avut si martori tatal meu precum ca nu a fost antretinut si asi bateau joc de iel....vreau sa stiu si va rog foarte mult......se poate rezilia acest contract.....va multumesc pentru antelegere..