avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1177 soluții astăzi
Forum Activitate Vionelv

Activitate Vionelv

Ce se poate intampla?
Buna ziua,au sosit rezultatul la proba de sânge si acolo mi-a iesit 1......nu stiu ce e de facut sau care sunt repercursiunile.....am întrebat pe domnul politist ce va urma dansul a zis ca dosarul va ajunge la procuror si acesta ma va chema ......si a spus că am doua optiuni...una .ca imi va anula permisul si va trebui să dau examenele auto din nou..iar a doua e ca pot scăpa doar cu o amenda.....si a mai spus că nu fi nici un proces.....Asa se poate intampla....e posibil sa scap doar cu o amenda care cred că nu va fi de loc mica ....Sa imi pun si un avocat?
Chiar nu stiu cum sa procedeaz nu am mai fost pus in situatii de acest gen,nu stiu ce trebuie facut,si sper sa nu ajung la condamnare.

Vionelv a scris:

Imi fac probleme sper sa se ia in considerare ca nu am stiut ca va iesi si ca nu am mai avut probleme cu legea ,si ce ma sfatuiti sa imi iau un avocat ,cum se procedează sa nu ajung la o condamnare.Va multumesc!

Imi fac probleme sper sa se ia in considerare ca nu am stiut ca va iesi si ca nu am mai avut probleme cu legea ,si ce ma sfatuiti sa imi iau un avocat ,cum se procedează sa nu ajung la o condamnare.Va multumesc!
Da mi sa luat sange si acum astep ,mi sa zis de la politie ca ma va suna ei.Pe ce perioada e posibil sa imi fie suspendat permisul?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Vi s-a intocmit dosar penal sub aspectul savarsirii infractiunii prev. si ped. de art. 336 alin.1 c.p.
Cat dureaza cercetarile, aveti dreptul de conducere suspendat.
Daca veti fi trimis in judecata si condamnat, permisul se anuleaza.
Ati fost la prelevarea de probe biologice? vad ca nu ati spus nimic.

Am baut seara ,iar a doua zi la 10 am plecat cu masina ,am mers sa bag combustibil si iesind din peco ma oprit politia,unde a rezultat ca aveam o alcolemie de 0,52 ,nu am stiut ca va iesi ce am baut cu o seara inainte,Ce se poate intampla?