avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1269 soluții astăzi
Forum Activitate MarianDTH

Activitate MarianDTH

Doresc sa stiu cat ar putea dura un dosar penal de vatamare corporala din culpa in care ambele parti subt vinovate, adica eu fiind soferul auto, un prieten mi s-a urcat pe portbagajul masinii intr-un loc foarte intunecat si fiind acolo mai mult prienteni din ce vorbeam si radeam nu l-am observat cand a plecat si ceilalti m-au rugat sa ma duc sa cumpar ceva de la un magazin din apropiere, deoarece era intuneric si aveam luneta aburita nu m-am mai uitat in oglinda retrovizoare si am plecat, dupa cativa metri am auzit un zgomot puternic si l-am vazut pe prietenul meu pe jos, l-am ridicat era constient, l-am dus la.spital.si acolo doamnele de la urgenta au sunat la politie acesta avand o fractura la picior fara necesitare de interventii chirurgicale si o lovitura la cap si timpanul perforat, el nu va depunde reclamatie in potriva mea si vrea la fel ca mine sa se termine o data acest dosar. As vrea sa stiu cat poate dura un dosar in conditiile de mai sus si daca acest dosar imi va aparea la cazier? Politistul care mi-a luat datele a spus sa nu imi fac griji ca va dura cel putin 3 luni si ca nu imi va aparea nicaieri acest dosar.