avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 843 soluții astăzi
Forum Activitate FDeni

Activitate FDeni

Buna ziua! Tatal meu trebuia sa imi plateasca pensie de intretinere pana la varsta de 18 ani. La implinirea varstei de 18 ani am cerut in continuare pensia de intretinere deoarece ma aflam in continuarea studiilor.Am terminat liceul iar acum sunt la facultate din luna octombrie, sunt primul an, dar abia astazi am depus o alta cerere prin care cer in continuare pensia de intretinere. de la tatal meu. As dori sa stiu daca pensia de intretinere se calculeaza in continuare, din octombrie pana cand termin facultatea, sau se va lua in considerare doar de astazi din momentul in care am depus cererea si pana termin facultatea ? Va multumesc!
Ma aflu in proces cu tatal meu pentru neplata acestuia in totalitate a pensiei mele de intretinere. Acesta mi-a platit doar o parte din pensia de intretinere,dupa o plangere facuta de mama mea impreuna cu mine la politie. Tatal meu sustine ca restul sumei pe care o mai avea de platit a platit-o prin faptul ca mi-a dat diverse bunuri dar si sume de bani, lucruri ce nu sunt adevarate deloc. Sunt chemata in instanta si trebuie sa depun o intampinare. Cum ar trebui sa formulez intampinarea?