avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 491 soluții astăzi
Forum Activitate ph66pop

Activitate ph66pop

Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
Pt. cei din Bucuresti:
Fratilor stie careva cand se dau rezultatele? Macar un zvon ceva......
Ciao!
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
Salutare tuturor!

Timpul trece si iata ca apare si frica :D in momentul in care repet si-mi dau seama ca nu mai stiu nimik.
Are cineva o schema la ACTIUNEA IN REVENDICARE( atat mobiliara cat si imobiliara) ? Ce anume considerati voi ca trebuie tratat aici?

Merci frumos!
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
foarte buna ideea unei noi pagini. dincolo ajunsesem la episodul 39.....mai aveam putin si o prindeam din urma pe elodia :D
pastram legatura!
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2007
La organizare sa zicem ca am terminat de citit statutul, legea si codul deontologic. Unele subiecte mi s-au parut foarte scurte. Ma gandesc ca la oral trebuie sa dezvoltam foarte mult, dar daca nu ai de unde ce faci? Voi in afara de textul legii, statutului si codului ati mai citit si altceva?

Mai am nevoie de un subiect la procedura civila: Actiunile petitorii si posesorii ( asemanari si deosebiri) . Are cineva asa ceva?

Multumesc si mult succes la ultima suta de metrii:D ! Eu unul nu mai pot, simt ca ma sui pe pereti si am o stare de oboseala continua.
Ciao!
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2007
eva03 iti multumesc frumos pentru subiecte!
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2007
Salutare!
Are cineva cele 3 subiecte legate de raspunderea penala a persoanei juridice?Ma refer aici la Concursul de infractiuni si recidiva in cazul pers.jur. , Pedepsele aplicabile pers.jur. si Procedura privind tragerea la raspundere penala a pers. jur.
Va rog mult sa ma ajutati! Nu le gasesc nicaieri.
Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2007
Multumesc frumos elis!
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2007
Executarea vremelnica??? A doua strigare pls.. :D Are cineva subiectul?
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2007
Executarea vremelnica a hot. jud. o are cineva? PLSSSSS:D
Deasemenea lamuriti-ma si pe mine cum e cu infractiunile persoanelor juridice. La mine in cod art 479 scrie altceva. Are cineva subiectele cu pers. juridice?
Merci!
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2007
Hello!
O intrebare mica am pt voi. La procedura penala exista subiectul: MODALITATI SPECIALE DE ASCULTARE A MARTORULUI. Am gasit intr-o carte ....procedee speciale de ascultare a partilor si martorilor. Se refera la CONFRUNTARE si la FOLOSIREA INTERPRETILOR. Voi ce parere aveti despre acest subiect?
Deasemenea nu gasesc nicaieri subiectele de procedura penala legate de minori: arestarea preventiva, judecarea infractorilor minori, urmarirea penala. Le are careva?
Merci anticipat!