avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 653 soluții astăzi
Forum Activitate florinsb

Activitate florinsb

Buna ziua... am convinso sa renunte la proces sa isi retraga acuzatiile si sa mergem impreuna la notar sa facem un program si o contributie comuna... as avea nevoie de niste exemple in acest caz... daca m-ati putea ajuta
Bună ziua va mulțumesc de sfaturi... mama fetiței a intentat proces pentru custodie si cere custodie totala ma puteți ajuta cu un avocat din Constanța va rog ....eu as vrea sa avem custodie comuna fetița face un an in noiembrie ... ce șanse am sa obțin custodie comuna si ce pot sa fac dacă in continuare mi se interzice dreptul la vizita :(
Mama copilului sta cu fata dar se duce si la muncă .... mai mult sta soacra mea cu fata nu se descurca extraordinar cu banii dar o ajuta si i demnizatia si alocatia pe care o ia ....
Bună ziua am nevoie de un sfat, am o fetiță de 7 luni am încercat să fac relația să meargă stând la ea acasă cu bunica fetiței nu a mers bunica se bagă mereu in discuții inutil , am fost dat afară de la ea din casă in timp ce sora ei venea la ea si se culca cu tot felul de bărbați in timp ce eu stăteam pe afară .... adresa copilului când a fost declarat la primărie este pe adresa mea ... ea nu vrea deloc sa înțeleagă ca eu vreau să particip in creșterea copilului ... si ultima oară când m-a dat afară am vrut să iau si copilul in schimb bunica fetiței sa încuiat cu ea într-o camera si " concubina" a sunat la politie ....politia a zis că nu are ce să-mi faca si ca nu are cum sa ma dea ei afară .... am plecat de buna voie condus de polițiști ... dupa care a doua zi sa aflu ca ea a intentat proces împotriva mea pentru custodie ... nu am lovit-o niciodată in aproape 3 ani de când ne cunoaștem in schimb ne-am jignit reciproc decâte ori a început un scandal, ....acum ea îmi spune ca după ce a fost la avocat a zis ca nu am dreptul să iau copilul nicăieri ...deși eu vroiam să o iau sa ne plimbam in parc câteva ore si sa il aduc înapoi ca nu îmi mai doresc sa stau in circ si in certuri la ea acasă ... acum aștept sa văd dacă intradevar a intentat proces sau nu ....dar îmi doresc foarte mult un sfat dacă am voie sa iau copilul la plimbare si dacă întradevăr nu am voie sa iau fetița la mine(unde are domiciliul in acte) o seara doua sau măcar sa ies cu ea in parc o oră două... dreptul la vizita mi-l oferă doar când poate ea cât vrea ea nu știu cum sa fac sa fie bine sa nu fac greșeală ... va rog ajutați-ma