avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 930 soluții astăzi
Forum Activitate Catalinastroiu

Activitate Catalinastroiu

Răspuns la discuția Revenire Ccc
usor vag, puteti detalia, va rog mult!
Răspuns la discuția Revenire Ccc
Multumesc mult pentru raspuns. Imi puteti spune, va rog, ce se intampla din punct de vedere financiar, al salariului, daca compania isi pierde din activitate si functia mea sau una similara nu exista?
Răspuns la discuția Revenire Ccc
multumesc pentru feedback, dar ce inseamna salariu mare? as vrea salariul pe care l-am avut.
Discuție Revenire Ccc
Pe 15.06 s-au incheiat cele 23 luni in care am fost in concediu crestere copil. Ocupam functia de Marketing manager iar cand m-am intors mi s-a spus ca din cauza reorganizarii business-ului companiei, functia mea a disparut. Mi s-a oferit postul de merchandiser pt ca “oricum altceva nu am de facut si ei sunt obligati sa nu ma dea afara timp de 6 luni”. Precizez ca in perioada in care am fost in ccc, compania care avea ca activitate reprezentanta, import si distributie pentru un renumit brand de electrocasnice, a predat importul si distributia catre o alta companie, colegii mei asigurand suport acestei companii, dar efectuand si parte din jobul meu anterior. Va rog spuneti-mi ce este de facut in acest caz? Ma simt nedreptatita, eu putand a prelua parte din activitatea aferenta marketingului dar si vanzari ( pe langa functia de marketing manager care era in contract, ocupam si functia de manager achizitii si vanzari pentru o categorie din cele doua pe cate firma le comercializeaza). Care-mi sunt drepturile, daca mi se ofera salariu mai mic ( inca nu am ajuns la aceasta discutie)? Contez pe raspunsul dvs. Multumesc mult!