avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 927 soluții astăzi
Forum Activitate Mcdeea

Activitate Mcdeea

Răspuns la discuția Ce trebuie sa fac?
El și bea mult înainte mă bătea tipa de fata cu copilul copilul nici nu vrea sa se joace cu el sau sa se duca la el.e bn sa anunt daca plec și protecția să mă poată avea în vedere?ce se va întâmpla dacă anunț?
Răspuns la discuția Ce trebuie sa fac?
Nu am înțeles.copilul e pe numele lui eu caut chirie pt că vrea să stea singur.a zis sa nu chem protecția copilului nici la politie sa declar că părăsesc domiciliu.el vrea sa plec cu copilul in chirie să muncesc sal întrețin și după a zis că o să vedem ce o să facem vrea sa fie cu datoriile la zero.acum întreb dacă declar la politie că am părăsit domiciliul și am unde sta și loc de muncă poate sa mil ia?
Acum am vb cu concubinul și mi-a zis sa plec sa stau cu copilul că el nu poate și nici mama lui că sunt bolnavi și să plec cu el în chirie să muncesc sa am grija de el o luna 2 până se achită el cu datoriile la 0 și după o să stăm de vb daca mil da pe numele meu sau nu.el ar putea să mil ia prin lege daca e cu toate la 0 și eu să stau în chirie cu servici?as face bn daca ma duc la politie sa declar că am plecat cu copilul și după sa cer ajutorul protecției?va rog ajutați mă cu aceasta întrebare că nu știu ce și cum sa fac sa nu îmi ia copilul pt că mia zis că el nu se descurca.
Buna ziua am cu concubinul meu un copil de 2 ani el are servici și propriu apartament.eu am stat in prenatal și după mia zis să mă las de munca sa stau cu copilul.el bea foarte mult înainte era violent aduce oameni în casă și bea pleacă când vrea și vine când vrea.zice sa plec cu copilul că vrea să vândă apartamentul acum că numai îl vinde.nu are grijă de copil nici macar nu sta sa se joace.ia și ultimii bani din casa pt băutură.am înțeles că dacă îmi iau o casa in chirie și îmi găsesc un loc de muncă pot lua copilul cu mn.eu vreau sa îl decad din drepturi.am vb cu el și nu vrea dar nici nu se ocupă daca am treabă de rezolvat o cheamă pe mama lui sa stea cu el.ajutati mă cu un sfat ce trebuie sa fac sa pot obține custodia totala a copilului.eu vreau sa plec cu el la familia mea în italia.am vb cu el i-am spus că nu o sai interzic sa îl vadă poate oricând și nu vrea.de 15 ani sunt cu el necăsătoriți.va rog un sfat ce pot sa fac și cum sa fac sa nu iau decizii care o să mă poată afecta mai târziu.copilul poarta numele lui.multumesc frumos