avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1004 soluții astăzi
Forum Activitate Davidbia

Activitate Davidbia

Buna ziua Friedmann Bianca ma numesc am o problema legata de o operatie de cezariana in urma cu 4 ani am nascut la un spital de stat in urma operatiei la 4 zile distanta operatia mea sa desfacut deoarece am avut o infectie in urma operatiei mentionez ca doamna doctor dupa operatie nu ma consultat am platit pentru operatie apsolut totul pe ginecoloaga,pediatra copilului anestezistul instrumentarul din sala de operatie bonetele si halatele doctorilor pansamente medicamentele de dureri,perfuzile abolut totul . Trei luni dupa ce am nascut am stat cu operatia deschisa imi puneau acid boric sa imi arda carnea sa nu putrezeasca iar doamna doctor mi-a spus caci eu sunt vinovata pentru ca sunt grasa. Ir acum dupa 4 ani operatia mea puroiaza de 4 luni am diferite bacterii,streptococ ultimul tratament a fost antibiotic intravenos dar gaurile din operatie tot asa sunt cel mai probabil va trebui deschisa din nou taiata toata bucata de muschi si pusa plasa domana doctor nu imi raspunde la intrebari . Acum ma gandesc sa fac actiune in instanta pentru a nu intampina si alte viitore mamici asemenea probleme dar nu stiu care sunt pasi si daca se poate intenta un asemenea proces.