avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1011 soluții astăzi
Forum Activitate VictorAnonim

Activitate VictorAnonim

Buna ziua , am si eu o nelamurire privind plata unei amenzi data de catre jandarmerie in legatura cu , consumul de bauturi alcoolice in spatiu public . Am luat 100 de ron amenda si as dori sa achit jumatate din ea , ea nefiind cu 48 h , dublarea ei , ajungand la 200 ron , este taiat acel 48 h .
Patronul unde lucrez , ne va mari salariile in curand si nu as vrea sa afle despre ea . Neachitarea ei in integral , mai apare la ANAF , Finante ...
Astept un raspuns ...
Salutare , acum o luna in urma am luat o amenda de la Jandarmerie , pentru ca am consumat alcool in fata unui bar care nu avea terasa , iesisem sa vorbesc cu cineva , pentru ca inauntru era muzica tare , fiind seara si mi-au dat 100 de ron amenda , dar au taiat 48h , adica suma nu se dubleaza . Nu am achitat inca amenda stiind ca am 5 ani la dispozitie ... Zilele trecute seful meu unde lucrez , doreste sa imi mareasca salariul , stiu ca el plateste si taxele , impozitele si ce mai e la stat . Si stiu ca apare la ANAF ca am amenda de plata . Intrebarea mea este , daca achit jumatate din valoarea ei aceasta mai apare la salariu ? Nu as dori sa afle de amenda ... Sau nu apare deloc cand se face marire de salariu ? Va multumesc si astept un raspuns !