avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 962 soluții astăzi
Forum Activitate alynutza1973@yahoo.com

Activitate alynutza1973@yahoo.com

Nu exista nici un proiect si nici un act oficial in care sa fie prevazuta conducta si haznaua comuna


ynocentta a scris:

Atat timp cat teava resoectiva deserveste prin proiect mai multi utilizatori ,dv nu aveti autoritatea si competenta sa o dezafectati
Eventual puteti sa ridicati pretentia achitarii de catre restul utilizatorilor instalatiei a unei chiri

Locuiesc intr-un cartier rezidential(un ansamblu de case lipite una de alta),avand o hazna comuna iar teava de scurgere trece de pe o proprietate pe alta.Acum ceva timp am luat initiativa de a ma ocupa eu de toate actele ptr a ne bransa la reteaua de canalizare.Toate bune si frumoase pana am terminat si a trebuit sa contribuie fiecare cu banii necesari ptr a ne apuca de lucrare.Nu au mai dat banii.In acel moment eu m-am hotarat sa fac alt proiect singura.Am executat toate lucrarile si in curand voi fi bransata la canalizare.Intrebarea este urmatoarea: Daca teava de scurgere a vecinilor trece pe proprietatea mea,am voie legal sa o tai ptr ca eu nu ma mai folosesc de ea si nici nu mai sunt deacord sa treaca pe la mine prin curte?Astept raspuns.Va multumesc anticipat!