avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Activitate mihaela71

Activitate mihaela71

Buna ziua!
Daca pt 31.12.2011 depun bilant simplificat as vrea sa stiu daca pt 31.12.2012 am obligatia sa depun tot simplificat sau pot opta pt bilant prescurtat.
Multumesc!
Răspuns la discuția Impozit pe venit in cazul II
Nu inteleg descarcarea gestiunii.....adica vanzarea?ceea ce constituie venitul brut?
Cum calculez venitul net in cazul unui II cu domeniul comert?
Venitul brut(adica incasarile din cursul anului) minus cheltuielile deductibile este suficient?eu asa stiu ,insa am avut o disputa din care nu prea inteleg ce implicare are stocul de marfa.
Multumesc!
Am gresit titlul subiectului.Am vrut sa spun venitul net pt care se aplica cota de impozit.
Cum se calculeaza venitul net pt anul incheiat in cazul unui II cu domeniul de activitate comert?
Da,este vorba de CIM suspendat pentru concediu crestere copil pana la 2 ani.Sa inteleg ca nu depun vectorul 070 pentru scoaterea din evidenta.
O intreprindere individuala cu un singur angajat care incepand cu 26.03.2012 a intrat in crestere copil pana la 2 ani.Are obligatia de a depune in continuare declaratia 112 avand in vedere ca singurul salariat e cu contarctul suspendat?Sau depune 070 cu scoaterea din evidenta?
Răspuns la discuția Alocatia de stat pentru copil
Cererea de ordonanta prezidentiala sa inteleg ca trebuie depusa la judecatorie?
Buna ziua.O persoana necasatorita are un copil care e trecut pe numele tatalui,tot pe numele lui a fost intocmit si dosarul de alocatie.As dori sa stiu daca se poate schimba alocatia pe numele mamei si care ar fi procedura.
Multumesc!
O persoana care a nascut in 13.02.2012 poate beneficia de concediu crestere copil pana la 2 ani?sau un singur an.
Multumesc1
Postez si eu intrebarea mea aici pt a nu mai deschide alt post.....
Daca din martie anul trecut am infiintat o intreprindere individuala pe numele meu ,realizarea venitului in cadrul ei ma poate ajuta la concediul de crestere copil?nu sunt salariata la alta unitate.As vrea sa stiu cum ar trebui sa procedez.
Multulmesc!