avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Activitate yokkyu

Activitate yokkyu

As dori sa stiu ce demersuri trebuie sa fac deoarece mi- s-a utilizat cardul de credit fraudulos, au fost extrasi toti banii de pe el ( in jur de 1500 de lei) prin contactless fara a avea nevoie de pin, la un magazine.

Asta cred eu deoarece sumele erau de pana in 100 de lei iar la ING se pot face cumparaturi fara codul pin
Am blocat cardul si am cerut bancii un refuz de plata si am depus plangere la politie. Stiu cine i-a luat deoare ce eram cu 3 cunostinte la cineva acasa.

Am precizat lucrul acesta in plangere.
Dar evident va fi vorba lor contra a mea, nu vor recunoaste niciunul.

Cand m-am dus azi la ING, ei spun ca a fost utilizat codul pin la toate tranzactiile de la Mega image si sunt in total vreo 8. Ca daca nu ar fi fost cu cod pin ei ar fi putut interveni.
Sigur sunt camere de supravegheat dar si eu am fost de 2 ori in aceeasi seara acolo sa fac cumparaturi.
Ce pot face?? Va multumesc frumos de ajutor
Răspuns la discuția card utilizat fraudulos
Sunt cateva POS-uri in acel magazin (un mega image) problema este ca si eu am facut in aceeasi seara cumparaturi acolo.
Răspuns la discuția card utilizat fraudulos
Nu stiu daca exista la magazin, speer din tot sufletul daca nu...
Buna ziua,

As dori sa stiu ce edemersuri trebuie sa fac deoarece mi- s-a utilizat cardul de credit fraudulos, au fost extrasi toti banii de pe el ( in jur de 1500 de lei) prin contactless fara a avea nevoie de pin, la un magazine.
Am blocat cardul si am cerut bancii un refuz de plata si am depus plangere la politie. Stiu cine i-a luat deoare ce eram cu 3 cunostinte la cineva acasa.

Am precizat lucrul acesta in plangere.
Dar evident va fi vorba lor contra a mea, nu vor recunoaste niciunul.
Ce pot face?? Va multumesc frumos de ajutor