avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Activitate paulad

Activitate paulad

Are cineva spetele care s-au dat in ultimii doi ani la def. Eu am doar din 2007.
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
Sarbatori fericite! :)
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
Felicitari tuturor! Sa auzim de bine si pe mai departe!:) Pareri de rau pentru cei care nu au reusit si succes pentru ce si-au propus in continuare.
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
eu nu mai citesc nimic! Nu mai pottttttttttttttttt!#-o Ce sa citesc mai inainte?
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
Nu a mai dat nimeni examen ieri? Ce sub ati avut?
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
ia sa vedeti ce destepti suntem, ce note mari o sa luam!:P
Spor la invatat si succes vineri si sambata!
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
chiar asa, nu ne mai da nimeni nici o veste?:-/
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
APRECIEREA PROBELEOR consta in aprecierea mentala pe care o face instanta pentru a determina puterea probanta si valoarea fiecarei probe in parte, precum si a tuturor probelor impreuna. Toate probele fsunt apreciate liber, fiind desfiintate probele formale a caror forta probanta era prestabilita de lege. Probele sunt apreciate de judecator in etapa deliberarii, fara sa exercite vreo ingradire, hotararea urmand sa fie pronuntata pe baza acestor probe scrise cerute, a caror administrare nu poate avea loc decat cu acordul ei. Instanta trebuie sa analizeze cu aceeasi obiectivitate si complet probele tuturor partilor din proces, deoarece omisiunea analizei probelor uneia dintre parti atrage casarea hotararii. Succes!
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
Titlul executoriu este inscrisul care, alcatuit in conformitate cu prevederile legii de catre organul competent, permite punerea in executare silita a creantei pe care oconstata.
- Hotararile judecatoresti
- Hotararile arbitrare
_ Actele autentificate de notarul public

Vezi si art. 372-379 c.pr.civ
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
valica,
ai facut ceva? s-a putut misca, ati mai vorbit intre voi. am observat ca subiectele nu s-au repetat anul trecut. au fost diferite la fiecare barou.