avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 904 soluții astăzi
Forum Activitate Nitu Roxana

Activitate Nitu Roxana

Răspuns la discuția Casa de marcat

Multumesc!
george-neagu a scris:

Se impune casa de marcat si la pfa in functie de activitate. Mergeti la firme specializate in comertul cu case demarcat pentru detalii. Incep la pret de pe la 1000 lei si in plus lunar veti plati o suma de pana la 30 lei pentru service pe baza de contract, in functie de firma.

Discuție Casa de marcat
PFA-urile au nevoie de casa de marcat?
Ce documente sunt necesare?
De unde se procura si cat costa?
Multumesc mult!
Sa inteleg ca ar putea ,,ataca" prin punctele c) (problema cu dintele) sau e)?
In constatarea amiabila este bifat ,,fara victime"!
Inca nu am vazut certificatul medico-legal!
Va multumesc foarte mult! Mi-era frica doar sa nu-i faca dosar penal, ca banii...sunt bani! Vin, pleaca, asta e, dar libertatea este pretioasa!
Trebuia sa ne sune aseara, poate o va face zile urmatoare! Ramasese sa se consulte si dumneaei cu un avocat, daca se ne dea copii dupa certificatul medico-legal sau nu!
Astept sa vedem cum va actiona! Acum sunt mai linistita!
Sanatate si numai bine sa va dea Dumnezeu!
O zi frumoasa!
Va multumesc mult! Sunt speriata! Scrie pe asigurare ca se acorda despagubiri si pentru vatamare corporala si pentru deces.
La cat timp dupa accident putea sa-si scoata certificatul medico-legal? Cel mai scurt timp legal, va rog!
Buna ziua!
In data de 31 mai 2018, fiul meu a lovit o masina. Motive: nearentie, neasigurare, obstructionarea vizibilitatii( nu il scuz, va expun situatia)!
A sunat la 112, a fost intrebat daca sunt victime si au fost indrumati de catre politie sa rezolve accidentul amiabil! Asa a procedat!
Acum o saptamana, ne-a sunat proprietara masinii accidentate si ne-a spus ca face plangere penala, ca a facut recuperare medicala ( la particular), ca si-a reparat un dinte, ca a consumat bani pe benzina pe drumuri, pe platforma si ne cere sa-i dam banii, altfel depune plangerea impotriva fiului meu!
Mentionez ca nu au venit nici politia, nici SMURD-ul la fata locului, iar pe moment, doamna a declarat ca este bine!
Va rig sa-mi spuneti daca este legal si cum ar trebui sa procedam?
Va multumesc!