avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Activitate loltean

Activitate loltean

Am fost executat (propire pe conturi) pentru o amenda ce era platita dar in evidenta primariei aparea ca neplatita. Amenda de circulatie primita si platita in mai putin de 24 ore in Cluj dar primaria Mures m-a executat dupa 5 ani ca nu avea in evidenta faptul ca amenda a fost platita.
Am rezolvat problema in cele din urma dar este clar ca exista o problema de comunicare intre institutii si ca urmare eu am de suferit. Se pierd din banii publici si timp pe aceste executari, cand totul ar fi mult mai simplu daca pur si simplu ar comunica primariile intre ele.
As doi sa aflu daca exista cai de atac in instanta sa previn astfel de situatii in viitor, este inacceptabil sa fiu in strainatate si sa ma trezesc ca nu pot folosi cardul bancar.
Am primit instiintare de la o banca cum ca primaria a infiintat o propire cu de 727 RON, prin o scrisoare de instiintare. Sunt plecat de ani din Romania si nu am primit nici o scrisoare de instiintare, habar nu am pentru ce este propirea. Poate cineva sa ma indrume daca este un demers legal si ce pot face sa scap de situatia aceasta jenanta. Multumesc!