avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1762 soluții astăzi
Forum Activitate PaulKMN

Activitate PaulKMN

Inca nu am facut niciun act, am vrut sa aflu mai multe pareri. Tatal meu pana luna viitoare nu poate ajunge in zona pentru a face toate demersurile normale trecerii autovehiculului pe numele lui, deaceea voiam sa vad daca ce spunea acel broker este valabil sau nu..
Vanzatorul este vecin de 85 de ani, inca nu am facut actul. Omul imi ofera toate actele fara nicio problema. As fi dorit sa fac un act de acest gen pentru siguranta, deoarece ginerele lui poate fi impevizibil.
Inteleg, dar poate constitui o dovada ca imi apartine pana vine tatal meu acasa? Brokerul spunea ca atunci cand vine el oricum trebuie sa se intalneasca cu proprietarul sa mearga impreuna sa faca actele, dar acest act de mana imi poate aduce o siguranta ca proprietarul nu o va putea vine altcuiva.
Buna ziua. Este valabil un contract de mana, cu doi martori, in care sa se evidentieze faptul ca eu am cumparat o masina de la o persoana conform unei sume? Asta pana vine tatal meu pentru a o putea trece pe numele lui, asta insemnand intr-o luna.
Un broker de asigurari mi-a spus ca este totusi o siguranta si o dovada ca am achitat masina respectiva, tatal meu cand ajunge acasa sa poata linistit sa treaca totul pe numele lui.