avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 811 soluții astăzi
Forum Activitate Zozole84

Activitate Zozole84

Bună ziua!Am si eu o dilema firma soției a livrat pe un concediu medical de 25 de zile pe luna decembrie la un salar brut de 4.614 roni suma de 1.867 suma neta al salariului fiind 2.699,ce mă interesează este cum sa calculat medicalul si daca ii ok valoarea netă la salarul de de 4.614 roni așa de multe taxe se retin?Concediul medical nu se acorda din suma bruta?Concediul fiind de 85%

Răspuns la discuția Acuzație falsa
Aspetam rezultatul anchetei de la politie, treaba sta că-m asa, soacra mea are o vecina care are nevoie de îngrijiri ea nu are pe nimeni care sa aibă grija de ea ia propus soacrei ca lasă în scris toate bunurile ei moștenire etc. Dacă are grija de ea, Soacră-mea a refuzat fiind și ea la rândul ei bătrână dar a spus ca mai trece pe la ea când poate și o ajută ca vecine și prietene de o viața, după vreo trei anii sa implicat alții vecinii în îngrijirea ei ca să le lase lor tot, le trimite femeie care ii face curat săptămânal mâncare etc. Totul ok! Dar acu 6 luni sau auzit zvonuri ca au dispărut din casa casa bătrânei 2400 Roni, ei au pus un martor ca a văzut-o pe soacră-mea ca tot mergea la bătrânică, martora respectivă nu a fost niciodată în relații bune cu soacră-mea pentru ca aceia martora a avut niște relații cu socru-miu și a fost un scandal monstrul între soacră-mea și respectiva martora, dar nu spune nimeni ca în casă bătrânei întra o grămadă de persoane, omul cu laptele, persoana care face curat, soția reclamantului, reclamantul, noi initial credem ca reclamantul se temea ca să nu intervină soacră-mea sa ii strice batranica actele și probabil de asta a și inventat povestea asta dar am vorbit cu batranica și ea spune la fel ca soacră-mea a furat bani ca cică reclamantul a făcut slujbe la biserică și chiar după după vreo 40 de zile a murit soțul soacră-mei, bătrânei asa ii sa spus de către reclamant, noi sincer credem ca eu au luat banii și acum ne acuza ca să ne îndepărtăm de bătrânică sa facă ei ce vor,
Discuție Acuzație falsa
Dacă o persoana ma acuza ca iam furat bani din casa și nu sunt vinovat o pot da în judecată pentru daune morale?