avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Acordarea concediului medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Acordarea concediului medical

Bună ziua!Am si eu o dilema firma soției a livrat pe un concediu medical de 25 de zile pe luna decembrie la un salar brut de 4.614 roni suma de 1.867 suma neta al salariului fiind 2.699,ce mă interesează este cum sa calculat medicalul si daca ii ok valoarea netă la salarul de de 4.614 roni așa de multe taxe se retin?Concediul medical nu se acorda din suma bruta?Concediul fiind de 85%

Ultima modificare: Vineri, 25 Ianuarie 2019
Zozole84, utilizator

Alte discuții în legătură

Concediu medical bimola bimola Buna ziua. Ma poate ajuta cineva cu calculul concediului medical pe luna decembrie? Pana in data de 9.12.2012. am fost in concediu de crestere a copilului , in ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu medical cod 01 si prenatal cod 08 pentru februarie 2013 denisimona denisimona Buna ziua, Va rog sa ma ajutati la calculul salariului net pentru luna februarie 2013. De la 1 pana pe 15 feb. 2013 (11 zile lucratoare) am fost in concediu ... (vezi toată discuția)
Din ce salariu calculez cat voi primi in timpul concediului medical MihaelaAF MihaelaAF Buna ziua, am si eu o intrebare. Sunt gravida in 2 luni si as vrea sa cer la serviciu scurtarea programului cu 2 ore, ori sa primesc concediu medical pentru ... (vezi toată discuția)