Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Acordarea concediului medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Acordarea concediului medical

Bună ziua!Am si eu o dilema firma soției a livrat pe un concediu medical de 25 de zile pe luna decembrie la un salar brut de 4.614 roni suma de 1.867 suma neta al salariului fiind 2.699,ce mă interesează este cum sa calculat medicalul si daca ii ok valoarea netă la salarul de de 4.614 roni așa de multe taxe se retin?Concediul medical nu se acorda din suma bruta?Concediul fiind de 85%

Zozole84, utilizator