avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Activitate jonny402

Activitate jonny402

Răspuns la discuția radiere autoturism in instanta
Salut. Si eu sunt intr-o situatie similara. Ai reusit ceva in instanta, deoarece as dori si eu sa demarez aceasta actiune in cazul in care ai avut succes. Multumesc.

gim76 a scris:

multumesc frumos.eu,asta si doresc.timp de 6 ani am platit amenzile.acum sper sa reusesc sa il radiez si sa ma caute cel care o are acum.nu doresc raul nimanui,dar nici sa platesc la infinit.


Răspuns la discuția Radiere auto
Oare ma poate ajuta cineva? O consiliere, un sfat, orice e binevenit. Multumesc.
Răspuns la discuția Radiere auto
Si am uitat sa mentionez ca si momentan am datorii la taxe si impozite. Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Răspuns la discuția Radiere auto
Da. Dar contractul este din iulie 2015. Mai pot face ceva cu el? Multumesc.
Discuție Radiere auto
Buna ziua.

Am o situatie mai delicata.
In 2015 am vandut o masina, neavand posibilitatea sa ii dau certificat fiscal cumparatorului din cauza unor datorii la taxe si impozite.

Intre timp persoana repectiva l-a vandul la randul ei mai departe, iar mie acum imi tot vin amenzi de circulatie si rovigneta.

Ce pot face in aceasta situatie sa radiez masina? Nu prea am cum sa dau de ultima persoana careia i-a fost vanduta masina. L-am contactat pe Facebook ( doar atat am reusit - este din alt judet ) dar nu vrea sa raspunda.

Multumesc.