Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Radiere auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Radiere auto

Buna ziua.

Am o situatie mai delicata.
In 2015 am vandut o masina, neavand posibilitatea sa ii dau certificat fiscal cumparatorului din cauza unor datorii la taxe si impozite.

Intre timp persoana repectiva l-a vandul la randul ei mai departe, iar mie acum imi tot vin amenzi de circulatie si rovigneta.

Ce pot face in aceasta situatie sa radiez masina? Nu prea am cum sa dau de ultima persoana careia i-a fost vanduta masina. L-am contactat pe Facebook ( doar atat am reusit - este din alt judet ) dar nu vrea sa raspunda.

Multumesc.
La instrainarea vehiculului ati incheiat documente?
Da. Dar contractul este din iulie 2015. Mai pot face ceva cu el? Multumesc.
Si am uitat sa mentionez ca si momentan am datorii la taxe si impozite. Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Oare ma poate ajuta cineva? O consiliere, un sfat, orice e binevenit. Multumesc.