avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 948 soluții astăzi
Forum Activitate adrian7611

Activitate adrian7611

din informatiile pe care le-am primit balconul a fpost contruit inainte de anul 2000 cand nu era obligatoriu sa fie autorizatie de constructie ci doar o declarare sau ceva de genul la fisc. in acest mod a fost inregistrata la OCPI. Culmea ca apartamentul a fost cumparat prin credit si actele au fost verificate de doua seturi de juristi...daca acestia nu au observat de mine ce sa mai zic...
Vad ca in loc sa-mi raspundeti faceti niste acuzatii nefondate fara a cunoaste situatia. De unde stii dumneata ca eu stiam de asa ceva? Am fost la notar si balconul era INTABULAT!!! SI ESTE IN CONTINUARE! Credeti ca nu mi-a trecut prin cap sa intreb daca e totul in regula? La notariat ma refer? Conform ANCPI eu sunt in regula...Ce trebuia sa cer o autorizatie de constructie si la bloc si la ce sa mai cer? Credeti ca daca toti am fi asa priceputi ati mai avea obiectul muncii? Eu am aflat ca nu este autorizatie depusa la ANCPI cand am cerut actele de la ANCPI...deci probabil proprietarul anterior o fi facut o regulalizare cum ziceti dar eu nu stiu ce e aia
buna ziua
am o extindere a apartamentului (balcon) facuta pe teren concesionat de la primarie. apartamentul este cumparat cu acea extindere ar aceasta apare pe releveu si este inscrisa in cartea funciara. politia locala ne-a solicitat autorizatie constructie, proces verbal receptie samd, documente pe care nu le avem intrucat noi asa am cumparat apartamentul iar la notariat au zis ca e suficient sa apara extinderea in cartea funciara. politia locala a spus ca va solicita desfiintarea construciei desi ea este intabulata. ce pot face in acest sens?