avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Activitate Asdfgh75

Activitate Asdfgh75

Răspuns la discuția Prins cu marijuana
Este sansa sa pățesc ceva?
Salut! Vara trecuta in urma unui control s au găsit asupra mea 2.9 grame de marijuana. In acest timp am fost urmărit penal, chemat la sediul diicot pentru declarații și in cele din urma procurorul spunându mi cândva trebui sa plătesc o amenda de 600 de lei și 30 de zile in folosul comunității in același timp închid urmărirea mea penală.Am primit astăzi o Înștiințare ca sunt chemat la tribunal in calitate de intimat in dosarul”confirmare urmărire penală”. Ar trebui sa mi fac griji, mi se poate schimba pedeapsa?
Răspuns la discuția Prins cu marijuana
Nu am nici macar o amenda
Răspuns la discuția Prins cu marijuana
Codmnat?Mai exact? Important este daca voi ajunge acolo....
Răspuns la discuția Prins cu marijuana
Sa ma prinda ulterior nu este cazul...m am speriat prea rau sa mai fac ceva de genul acesta
Buna ziua!Am 19 ani si am fost prins in Bucuresti cu 4-5 gr prins intamplator,am fost dus la sectie unde in pv am recunoscut ca am dat o de buna voie si ca sunt consumator,nu mi au fost facut mie sau la ce a fost gasit poze nici amprente sau orice altceva.am declarat ce a fost de declarat si mi au zis sa plec ca nu voi pati nimic
Sunt speriat...voi face inchisoare?tin sa mentionez ca nu am antecedente si nimic de genul acesta