avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1033 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Prins cu marijuana
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Prins cu marijuana

Buna ziua!Am 19 ani si am fost prins in Bucuresti cu 4-5 gr prins intamplator,am fost dus la sectie unde in pv am recunoscut ca am dat o de buna voie si ca sunt consumator,nu mi au fost facut mie sau la ce a fost gasit poze nici amprente sau orice altceva.am declarat ce a fost de declarat si mi au zis sa plec ca nu voi pati nimic
Sunt speriat...voi face inchisoare?tin sa mentionez ca nu am antecedente si nimic de genul acesta
Cel mai recent răspuns: Asdfgh75 , utilizator 15:36, 16 Iulie 2018
O sa fiti chemat la audiere de procuror.
O.sa va întrebe de unde ati cumparat fiind de mare interes acest lucru.

Nu esti ajunge la închisoare dar daca va mai prind ulterior...
Sa ma prinda ulterior nu este cazul...m am speriat prea rau sa mai fac ceva de genul acesta
O sa va atragă atenția procurorul.
Aveti noroc ca nu ați fost prins în alte orașe...
Legea va da dreptul sa mergeți cu avocat la audiere.
Vi s-a intocmit dosar penal si se vor face cercetari sub aspectul savarsirii infractiunii prevazute si pedepsite de art. 4 din Legea 143/2000.
Daca nu sunteti recidivist nu veti ajunge la inchisoare dar riscati sa fiti condamnat.

Codmnat?Mai exact? Important este daca voi ajunge acolo....

Alte discuții în legătură

Prietenul meu a fost gasit cu 2.5g sau 3g de cannabis. ce se va intampla? viv26 viv26 Bună ziua. Prietenul meu impreuna cu alti 2 baieti a fost găsit în ziua de revelion cu 2.5g sau 3g de cannabis pentru consum propriu. I-au dus la sectie, la ... (vezi toată discuția)
Dosar penal pentru deținere de marijuana pentru consum. polițistul mi-a spus ca pot sa stau liniștit deoarece nu mi se va întâmpla nimic grav, este posibil ca totuși să am cazierul pătat? Delicat12 Delicat12 Nici nu stiu cum sa incep...Am 24 de ani , sunt din Bucuresti acum ceva timp am fost prins de jandarmerie cu un prieten detinand aproximativ 1g de marihuana . ... (vezi toată discuția)
Am fost prins cu ecstasy Bogdan1321 Bogdan1321 Buna seara! Am fost prins la un control pe strada cu o jumatate de pastila de Ecstasy care sa zicem ca contine aproximativ 0.1mg de MDMA. Am scos-o de buna ... (vezi toată discuția)