avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1109 soluții astăzi
Forum Activitate Exlicit

Activitate Exlicit

In luna mai a anului acesta m-am angajat la o firma din Romania care avea lucrari in strainatate in domeniul Constructiilor , Am stat 2 lunii in Olanda pana la finalul unui santier . In prima luna nu s-a tinut de cuvant din 1500 am primit 1200 euro . In a doua luna nu a mai vrut sa imi plateasca salariul pe motive stiute doar de el , mentionez ca nu semnasem nici-un contract de munca , el specificand ca eu sunt inregistrat la ITM ca angajat, Asa ca am plecat in Romania cu promisiunea ca imi v-a da banii , eu ajugand in Romania , am facut o cerere de REVISAL la ITM in care ulterior se confirmase ca eram inregistrat in REVISAL ca angajat la firma lui. Ce e de facut pentru a-mi recupera banii? Am depus plangere la ITM si la POLITIE, alceva ce mai trebuie facut?
Un amic a fugit de la locul unui accident care s-a soldat cu pagube materiale pentru victima , nu foarte grave , pateste ceva daca a fugit de la locul accidentului? Mentionez ca el e foarte speriat pentru fapta sa asa ca as dorii sa il linistesc.