avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Activitate Urbz

Activitate Urbz

Exista pentru aceasta fapta, alta pedeapsa decat inchisoarea? Se poate diminua pedeapsa, la amenda penala sau inchisoare cu suspendare? Pentru aceasta fapta, exista circumstanta atenuanta? Daca merg eu inainte de a fi citat, sa caut procurorul care se ocupa de caz, ar conta undeva? Nu am alte antecedente! In aceasta situatie, mai exista posibilitatea de incerca sa fac o intelegere cu societatea?
Momentan nu am primit citatie pentru a ma prezenta la procuror sau politie! Am auzit cum ca un procuror colecteaza declaratii de la acei clienti!
Buna ziua! Acum ceva timp, am lucrat la o companie multinationala si am facut o prostie! Am facturat marfa pe anumiti clienti, marfa care a fost vanduta ulterior altor persoane, si eu nu am mai reusit sa depun banii! Am facut acest lucru din motive prostesti, nu am gandit efectiv ca nu voi putea recupera sa acopar! Prejudiciul este de aproximativ 15 000 de lei, despre care am fost informat telefonic de catre societate! In momentul in care am predat catre societate, masina de serviciu, sim-ul telefonic si tableta, am semnat o decizie, cum ca am luat la cunostinta motivul desfacerii contractului de munca, acesta fiind un prejudiciu de 8000 de ron din care am returnat 2500 ron! Restul de confirmari de solduri sau facut dupa ce eu nu am mai lucrat si au ajuns la suma de 15 000 ron! Va rog un sfat cum pot proceda si ce ma asteapta! Va multumesc!