avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 433 soluții astăzi
Forum Activitate miriam_h

Activitate miriam_h

multumesc

BEN46 a scris:

Dacă este de acord să plătească prejudiciul nu se mai justifică acționarea in Instanță , fiindcă Instanța îl v-a obliga acest lucru . Nu este un conflict intre două persoane ci intre o Asociație care reprezintă zeci de persoane contra unul , dacă administratorul se sucește trebuie să aveți in vedere că Asociația va plăti acel prejudiciu in cazul in care prejudiciul depășeste termenul de prescriere trei ani .

ma intereseaza si partea legala in acest subiect. Sa presupunem ca este de acord sa plateasca suma in discutie. Mai avem obligatia legala (nu morala) sa il actionam in instanta?

BEN46 a scris:

Atunci nu-i mai acordați nici un angajament și mergeți in Instanță .

multumesc frumos pt raspuns. la noi e mai grav si cu facturi falsificate si copii dupa bonuri (nu originale), facturi emise pe numele lui
cat a costat expertiza contabila, pe ce perioada?
ar trebui poate la notariat facut un angajament?
multumesc pt raspuns

din cate stiu eu, si tentativa se pedepseste

- mesaje conexate + eliminare citate inutile -
multumesc frumos pt raspuns. intrebarea era daca, pe langa aspectul moral, este ok sa fie "iertat" daca achita sumele in discutie. dovada falsului exista fara doar si poate
intreb in calitate de presedinte. am verificat dosare pe ani anteriori. nereguli au fost mai multe de ex. a cumparat detergenti din fondul de reparatii.. o expertiza autorizata inteleg ca este destul de scumpa. multumesc pentru raspuns
Buna ziua
Am descoperit ca fostul administrator a falsificat niste facturi. In situatia in care acesta returneaza banii asociatiei, mai trebuie facuta plangere? Problemele sunt mai multe .. copii bonuri fiscale, copii facturi, facturi pe numele lui..A fost notificat sa returneze toate sumele
Răspuns la discuția Miros tigara de la vecin
Buna ziua
si eu ma confrunt cu aceeasi problema ... sufar crunt din cauza nesomnului, vecinii fumeaza in timpul noptii la balcon. Ma trezesc din 2 in 2 ore din cauza fumului. Nu mai ma pot tine pe picioare, la serviciu nu ma pot concentra, imi vine sa adorm la birou .. :(