avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Activitate Kereha

Activitate Kereha

Trebuie să menționez că noi nu facem parte din asociația de locatari.suntem considerati spațiu comercial.nu plătim nimic la asociația de locatari iar acest proiect se demarează cu distrugere de bunuri.nu inteleg cum se aproba un proiect in care se iau in considerare doar semnăturile locatarilor in conditiile in care amplasamentul santierului depinde numai și numai de celelalte spatii comerciale.nici un alt proprietar de spatiu comercial nu a fost informat sau notificat.
În orașul nostru se reabilitează blocul de locuințe. Pe bani europeni.noi figurăm proprietari in cf dar am dat in chirie spatiile la 2 societati totusi noua nu ne.a cerut nimeni acordul și nu ne.au pus în vedere derularea proiectului.nici vecinii de la parter deținători de spatii comerciale nu au fost instiintati..nu am fost incluși în proiectul de termoizolare ...izolarea figurează totală in proiect dar noi nu suntem incluși pe motiv că e spațiu comercial...Azi și.au montat abuziv schelele pe apartamentul nostru desi noi nu am fost de acord ..ne.au stricat hidroizolatia unei terase prin amplasament fără acord a altor schele și povestea continuă.ei mai au de izolat 8 pereți ai blocului iar ancorarea schelei nu poate fi facut decat tot de peretii apartamentelor noastre. FARA ACORD.beneficiarul lucrării este municipiul Bistrita prin primăria municipiului Bistrita...la apelul poliției comunitare s.i a poliției municipale s.a facut cale întoarsă din partea agenților fără întocmirea unui proces verbal...mentionez ca nici ceilalti vecini detinatori de spatii comerciale nu sunt de acord cu amplasarea schelelor .va multumim.