avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 532 soluții astăzi
Forum Activitate Gabriel1996p

Activitate Gabriel1996p

Discuție Accident rutier
Buna ziua.
Prietena mea a fost lovită de o masina dupa ce a coborât din autobuzul pus la dispozitie de firma unde lucrează, precizez ca nu era oprit regulamentar si nu exista nici o trecere de pietoni in zona asa ca mereu se riscă sa traverseze DN1, am fost la poliție dupa doua zile anunțând accidentul fiindcă soferul masini nu a anunțat poliția la momentul accidentului, a intrebat-o ' esti ok?' Ea a răspuns ca da asa ca a adus-o acasă dupa care am plecat la Urgente unde a spus ca a cazut cu bicicleta sa nu ii facă rău persoanei care a lovit-o si astăzi în jurul orei 14;20 am fost la poliție sa luam un număr de înregistrare ca ne amână de miercuri 22.08.2018 si astăzi sa răstit polițistul la noi ca sa venim luni 27.08.2018 si ca lor cine le repara masina întradevăr este vina prietenie mele ca traversat at in loc nepermis ca urmare mi sa cerut certificatul medico legal care atestă ca are nevoie de 3/4 zile de îngrijiri medicale dar asa atitudine nu am intalnit ce este de facut in acest caz? Cu stima