avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Accident rutier
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Accident rutier

Buna ziua.
Prietena mea a fost lovită de o masina dupa ce a coborât din autobuzul pus la dispozitie de firma unde lucrează, precizez ca nu era oprit regulamentar si nu exista nici o trecere de pietoni in zona asa ca mereu se riscă sa traverseze DN1, am fost la poliție dupa doua zile anunțând accidentul fiindcă soferul masini nu a anunțat poliția la momentul accidentului, a intrebat-o ' esti ok?' Ea a răspuns ca da asa ca a adus-o acasă dupa care am plecat la Urgente unde a spus ca a cazut cu bicicleta sa nu ii facă rău persoanei care a lovit-o si astăzi în jurul orei 14;20 am fost la poliție sa luam un număr de înregistrare ca ne amână de miercuri 22.08.2018 si astăzi sa răstit polițistul la noi ca sa venim luni 27.08.2018 si ca lor cine le repara masina întradevăr este vina prietenie mele ca traversat at in loc nepermis ca urmare mi sa cerut certificatul medico legal care atestă ca are nevoie de 3/4 zile de îngrijiri medicale dar asa atitudine nu am intalnit ce este de facut in acest caz? Cu stima

Alte discuții în legătură

Incident cu un pieton in statia de autobuz dan33 dan33 Buna seara, Va scriu pentru a va cere parerea despre urmatoarea situatie: Am oprit autoturismul meu cu avariile puse, la marginea din fata a marcajului ... (vezi toată discuția)
Bună ziua - despăgubiri după accident rutier Mario alexandru Mario alexandru Acum 2 luni am avut un accident rutier,menționez ca eu eram pe bicicleta având verde la semafor și doamna care ma accidentat avea roșu la semafor și pe ... (vezi toată discuția)
Accident biciclist pe trecerea de pietoni dilemamare dilemamare Nu stiu daca postez corect aici, dar as vrea sa pun o intrebare pt cine se pricepe cat de cat la legea rutiera in acest caz, momentan neavand un raspuns de la ... (vezi toată discuția)