avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1298 soluții astăzi
Forum Activitate Cristina30O

Activitate Cristina30O

Buna ziua,
De 3 ani stau cu partenerul in apartamentul parintilor lui si de 2 ani si o luna avem un copil. Partenerul meu bea zilnic, la fel fratele si tatal lui. Mama lui este in varsta si nu se poate deplasa din cauza problemelor cu picioarele. In cei 2 ani, bunicii nu au iesit cu copilul la plimbare, nu m-au ajutat cu nimic in casa, la fel si fratele partenerului. Partenerul in afara faptului ca aducea bani in casa, fiind salariat, nu m-a ajutat mai cu nimic. El si copilul au iesit singuri la plimbare doar de 3 ori, la insistentele mele. Tot timpul zice ca e obosit, dar vine acasa (asta dupa ce mai intai merge la parintii lui si mananca) si isi deschide o bere, sta pe facebook sau la Tv 1-2 h si pe noi nu ne prea baga in seama. Se mai joaca, cu copilul, dar nu cat ar trebui sa se joace si implice un parinte. Mai important e sa se odihneasca si sa bea. Am avut foarte multe certuri cu el si mama lui si niciodata nu mi s-a luat apararea. Tot timpul era vina mea, niciodata nu faceam nimic bine, oricat m-as fi straduit. Nu ne mai intelegem deloc, cand ne certam invarte situatia in asa fel incat el sa iasa nevinovat si eu sa fiu cea vinovata. La ambele zile de nastere a copilului a gasit motive de cearta si ne-a zis sa plecam din casa lui (au mai fost si alte 4 dati cand ne-a zis sa plecam, 2 dintre ele au fost pe motivul ca l-am pus sa aleaga intre noi si bautura). Asta e in mare, mai sunt si alte lucruri pe langa. Eu nu sunt din judetul in care locuim momentan si intrebarea mea e: pot pleca acasa la mine cu copilul, fara sa mi-l poata lua? Acasa am sa ma angajez (acum nu sunt angajata si partenerul meu tot insista sa nu ma angajez macar 1 an desi stam foarte prost cu banii) si am unde sa locuiesc. Multumesc frumos!