avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Activitate Vasi1981

Activitate Vasi1981

Buna ziua. La un accident in Bulgaria soldat cu morti, trebuie sa am avocat de acolo pentru a avea acces la dosar? Multumesc.
Buna ziua. Vin si eu cu o problema la dumneavoastra si daca ma puteti sfatui ce sa fac: este vorba despre o bucata de pamant pe care era proprietar bunicul meu, bunic care a decedat in 1997. Bunicul a avut 2 baieti dintre care unul dintre ei a decedat, adica tatal meu, eu mai avand inca o sora. Deci pe bucata aia de pamant am ramas proprietari unchiul, eu si sora mea. Anul trecut unchiul meu a deschis in instanta succesiunea. Eu si sora mea am fost de acord si am semnat in fata presedintei de complet ca suntem de acord sa cedem partile noastre catre unchiul meu. Saptamana asta am fost anuntat de catre avocata unchiului meu ca a aparut ca s-a mai dezbatut o succesiune pe la notar si m-a pus pe mine sa o dau pe dora mea in judecata sa imi cedeze mie partea ei iar eu apoi sa donez unchiului meu. Este normal si legal ce mi-a cerut avocata? Eu nu am avut acces la dosar deoarece sunt plecat departe iar unchiul meu este o persoana in varsta si nu stie ce a facut avocata in dosar.