avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 894 soluții astăzi
Forum Activitate CrisTiNa Tikale

Activitate CrisTiNa Tikale

Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
bafta tuturor!
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
În atentia candidatilor la examenul de primire în profesia de avocat – sesiunea octombrie 2012.

Va anuntam ca examenul de primire în profesia de avocat se va desfasura în urmatoarele locuri:
- Corpul M al Universitatii Titu Maiorescu (Bucuresti, Calea Vacaresti nr.189, sector 4)
- Corpul V al Universitatii Titu Maiorescu (Bucuresti, Calea Vacaresti nr.187, sector 4)
- Universitatea Crestina "Dimitrie Cantemir" Splaiul Unirii nr. 176, sector 4, Bucuresti - acces prin intrarea D1)

Cu cel putin 24 ore înainte de data examenului, se va afisa repartizarea pe sali a
candidatilor pe site-ul INPPA si la locurile de desfasurare a examenului.
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
diopedia a scris:

Buna tuturor!Impartasesc experientza personala:ieri am depus dosarul si am achitat doar taxa la bcr de 800 ron si atat.2 dosare ,unul cu copii legalizate si altul cu copii xerox,am completat doar acel formular de pe site-ul unbr ,descarcat de mine,in doua exemplare,fara aslte hartii si declaratii.alte taxe nu mi s-au perceput.
in hotararea de anul acesta al unbr hot. nr.527,art.6 alineat 3 spune clar ca barourile nu trebuie sa perceapa alte taxe in afara celei anuntate pe site!



si cei 300 ron nu i-ai platit?
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
vndcdr a scris:

Eu am materialele respective. Pentru mai multe detalii trimite-mi mesaj privat. Spor la lucru:)


am trimis mesaj
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
gubithebest a scris:

haller a scris:

DanielaFlorea a scris:

CrisTiNa Tikale a scris:

eu m-am inscris azi la baroul buc, se plateste taxa de 300 lei


cat ai stat la coada? era tot asa omor? Cate secretare erau?


avand in vedere ca daca ne inscriem 1300-1500 la baroul buc, ar trebui sa fie mai MULTE secretare la inscriere, mai ales ca sunt decat 8 zile! totusi, Baroul Buc incaseaza CELEBRA TAXA DE SECRETARIAT 390000-450000 ron, perfect legala se pare, deci ar trebui sa fie mai multe secretare!
aveti idee cati s-au inscris pana acum?


taxa e pusa ca sa mai ia niste bani nu, ca sa mai angajeze secretare doar ca sa mai faca bani la buget....mie unu mi sa scarbit de profesia asta cand ii vad pe astia asa, dar asta e tara .....unde astia li se pare ca sunt pusi acolo pentru ei nu pentru sprijinul noastru. Si taxa de 800 RON era prea mare in conditiile in care ei nu iti asigura decat o sticla de apa si 1 pix si 3 coli de scri max 10 lei restu se duc la bugetul lor de unde fac ei ce vor . 800+300 exagerat in conditiile in care stai cu orele la coada si te mai si privesc alea cu scarba parca sunt obligatate si si doar plimba un dosar de colo colo , bani sunt nejustificati pentru examen. RUSINE!!!!!!!


4 ore am stat la coada, erau doua secretare, una primea dosare, le verifica si una cam statea degeaba X-(
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
eu m-am inscris azi la baroul buc, se plateste taxa de 300 lei
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
isty41 a scris:

este necesar pentru inscriere foaia matricola???
am diploma de licenta dar foaia matricola nu, "Inca nu sunt facute mai dureaza:)"


da si legalizata
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
tatianac a scris:

Buna intrebare , spuneti-ne si noua, dosare cu sina sau plic?


dosar plic
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
am fost azi la Baroul Buc sa ma inscriu si surpriza pe langa taxa de inscriere de 800 ron se mai platesc inca 300 ron taxa pt secretariat