avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 724 soluții astăzi
Forum Activitate Unneinformat

Activitate Unneinformat

@cyan, "Multumesc" Asta stiam de vreo 10 ani.

@Popa Gheorghe
Firma cu care am montat centrala, a disparut imediat. Altele se inchid pe rand (concurenta) si din acest motiv am schimbat doua. Dar, tocmai spalare, curatare, etc. nu s-au facut. De buletin de gaze arse, aflu acum de la dumneavoastra. Nici vecinii mei nu stiu de asa ceva. Multumesc pentru informatii.
Buna ziua.
De cand mi-am instalat centrala termica de apartament, reviziile care se fac din doi in doi ani au fost... doar pe hartie. Adica, se uitau cand a fost ultima revizie, faceau un act si luau banii. Dupa cativa ani de la instalare am inceput si eu sa intreb: dar nu trebuie curatat ceva, etc? Mi se raspundea: daca merge bine, nu trebuie.
Acum, am probleme. Cei cu care am contractul imi spun ca ei fac doar revizia, nu si intretinere si sa-mi caut un instalator autorizat. Altii, imi raspund: cu firma cu care aveti contract. Toti fug de munca. E vorba de curatat filtrele, pentru ca nu imi mai trage bine apa. Mi-e teama ca se infunda de tot si la iarna nu am caldura. Trebuie sa mentionez ca intreg orasul este cu CT, nu mai exista incalzire centralizata.
As vrea sa ma lamuresc: in ce consta cu adevarat acea revizie?
Multumesc.
P.S. Nu stiu la ce categorie/forum sa ma incadrez.