avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1656 soluții astăzi
Forum Activitate Maria Margarit

Activitate Maria Margarit



raluk0207 a scris:

Sorry, dar faptul ca v-a imputernicit sa indepliniti acte de administrare, pentru ca din cauza varstei, batrana nu se putea deplasa personal, nu inseamna si ca era dispusa sa va lase casa.
Ar insemna ca noi cei care ne ducem pe la E-On sau pe la banci, ar trebui sa visam la casele celor care ne-au imputernicit.


Batrana se putea deplasa personal, iar vointa dansei era cunoscuta de toata lumea......


Cornea Florin a scris:

Aveti vreun inscris care sa probeze vointa pesoanei pe care ati ingrijit-o , in prezent decedata care sa ateste ceea ce sustineti ?


Am procuri din partea dansei care acum nu mai sunt valabile pentru toate institutiile abilitate (banci, institutii financiare, primarie, firme de utilitati, ...), eu ma ocupam de absolut tot si numeroase, foarte multe persoane care pot confirma ca intentia dansei era ca imobilul sa-mi revina, ca ma ocupam de intretinerea dansei, de spitalizari cand a fost cazul, de absolut tot.
Buna ziua,
va deranjez cu rugamintea de a ma indruma in urmatoarea situatie: am ingrijit pe cineva in varsta fara mostenitori si care urma sa treaca imobilul in care locuia pe numele meu.Doar ca batrana a decedat inainte de a finaliza acest lucru si acum nu stiu cum anume ar trebui sa procedez. Exista numerosi martori care stiu ca am ingrijit-o si ca dorea sa treaca imobilul pe numele meu.De inmormantare tot eu m-am ocupat si in continuare de administrarea imobilului care inseamna niste cheltuieli lunare. Batrana a decedat in anul 2014.Cum anume ar trebui sa procedez? Va multumesc!