avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 766 soluții astăzi
Forum Activitate Strutyzrz

Activitate Strutyzrz

Răspuns la discuția Ccc
Datele situației sunt următoarele : bebe 1 împlinește 2 ani in 23 nov , bebe 2 are termen de naștere in 30 ian . As dori sa leg zilele de ccc și sa nu revin la serviciu deloc, dacă as pitea intra direct in ccc2 . Tinanad cont ca tatăl nu lucrează și nu are venit . Nici nu vreau sa pierd serviciul, dorind ca după bebe2 sa revin pe același post.
Ma puteți îndruma cu ce am de făcut sa pot face totul corect. Multumesc mult
Răspuns la discuția Ccc
Datele situației sunt următoarele : bebe 1 împlinește 2 ani in 23 nov , bebe 2 are termen de naștere in 30 ian . As dori sa leg zilele de ccc și sa nu revin la serviciu deloc, dacă as pitea intra direct in ccc2 . Tinanad cont ca tatăl nu lucrează și nu are venit . Nici nu vreau sa pierd serviciul, dorind ca după bebe2 sa revin pe același post.
Ma puteți îndruma cu ce am de făcut sa pot face totul corect. Multumesc mult
Răspuns la discuția Ccc
In luna 24 de ccc , dacă tatăl nu se încadrează , mai primesc indemnizație ? Poate afecta indemnizație pt bebe2?
Răspuns la discuția Ccc
Trebuie anunțat sau depus ceva cu privire la ccc al tatălui? Dacă da , in ce termen ?multumesc
Răspuns la discuția Ccc
Multumesc !
Tatăl nu îndeplinește cerințele , nu are niciun venit . Eu doresc sa revin la serviciu in ultima zi posibila ,urmând apoi sa intru din nou in ccc pt bebe2.
De aceea am nevoie sa știu exact datele ca sa nu pierd atât indemnizație 2 cât și postul de serviciu.
Discuție Ccc
Dacă tatăl nu își ia CCC,care este ultima zi in care mama se poate întoarce la serviciu ? Va primi indemnizația pt ultima luna ? Multumesc