avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Activitate Gabriel Toth

Activitate Gabriel Toth

Domnule draga,sunteti foarte iritat inca de la prima mea postare, dacava rog insistent mergeti cu mine de manuta, sa va convingeti ? Reactionati ca un administrator de bloc stimabile..
A trecut 450 de lei apa calda si 450 de lei apa rece.. cand am mers si am stat de vb ca este inadmisibil asa ceva.. mi sa spus ca este o greseala isi cere scuze si urmatoarele 3 luni imi vor pune 0 ..
Din senin am inceut sa ne trezim cu "cumparatori" trimisi de doamna administratora, care ne trimite de vorba prin vecini sa vindem apartamentul ca nu avem de unde sa platim, si ne trimite persoane la usa, care vin cu propuneri de cumparare a apartamentului, apartament care de noi nu este scos la vanzare, dar se pare ca doamna adm se ocupa personal de problema asta, am mers cu suma de 7300 de lei, sa platim imtretinerea si cu rugamintea sa ne inghete penalizarile pe care sa le platim treptat, dar nu a vrut sa ne incaseze banii.. bani pe care ii am pusi deoparte si in momentul de fata, doamna adm a spus ca daca ne ia banii, ne incaseaza doar penalitatile nu intretinerea, cum ii pot plati eu niste penalitati de 7000 de lei cand intretinerea este tot 7000 de lei.. este ca un fel de donabda suta la suta.. de unde stiu eu ca penalizarile acestea uriase nu intra in buzunarul dansei.. ?
Domnule drag, presedinta blocului nu are nici un cuvant de spus, doamna administratora taie si spanzura.. mama mea a mers la primarie a avut o discutie cu cineva de acolo, a fost intrebata de numele doamnei administratora si raspunsul a fost urmatorul " aa stim de doamna x.. a mai administrat doua imobile pe calea mosilor si a fost batuta de locatari, dar nu putem face nimoc, trebuie sa adunati o suma de bani cu care sa platiti o echipa fe expertiza.. etc..
Nu va pot atasa poze aici.. de la panoul cu platile situat in scara blocului.. sa vedeti cum la un apartament normal locuit de 3 persoane o mama in varsta operata de cancer uterin, diabetica, si cu doi copii, intretinerea intr-o luna de vara a fost de 900 de lei.. dumneavoastra a-ti plati ?
De foarte multa vreme, ma confrunt cu probleme uriase privind plata intretinerii la bloc din culpa administratorei, cui sa ma adresez, am 7000 de lei intretinere de plata si tot 7000 de lei penalizari este posibil asa ceva, nu este prima data cand se ajunge la asemenea sume uriase!