avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Activitate naemarilena

Activitate naemarilena

Doresc sa inchid activitatea comerciala incepand cu 1 august 2018. Cum procedez cu salariati: cat preaviz trebuie sa dau, cum procedez cu zilele de concediu? Cum se procedeaza daca isi cer transferul pina atunci? Multumesc
Multumesc pentru raspunsuri. Am facut sesizare online la Politia sector 1, dar nu am primit raspuns. Sediul lor este in apropiere, am incercat sa merg acolo, dar este inchis avand program de luni pina vineri.

Am gasit urmatorul comunicat ISU.
[ link extern ] /

Probabil ca sun degeaba la 112.
Sunt administratorul unei farmacii care functioneaza la parterul unui bloc de 4 etaje in sectorul 1 al capitalei. La balconul situat la etajul 4 (si ultimul) al blocului s-a format un bloc masiv de gheata si turturi chiar deasupra intrarii in farmacie. Pe linga faptul ca in mod permanent apa care picura de la ei creeaza un strat de gheata in fata intrarii, prezenta lor pune in real pericol pacientii care intra in farmacie, dar si trecatorii. Am facut afise prin care am somat locatarii sa indeparteze turturii dar nu s-a rezolvat nimic. Am pus afise de avertizare pe usa si vitrina farmaciei. Mentionez ca nu am in nimic in comun cu asociatia de proprietari, spatiul comercial functioneaza independent si nu achit cheltuieli care bloc. Nu cunosc proprietarul apartamentului cu pricina. Cum pot rezolva situatia? Multumesc