avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1973 soluții astăzi
Forum Activitate tradingeco

Activitate tradingeco

Răspuns la discuția solutii concediere
Am inceput varianta disciplinara si tb sa o inchei prin convocare si sanctiune. Dupa ce se incheie convocarea si si sanctionarea salariatului, tb sa continui printr un nou referat si o noua convocare sau pot sa desfiintez postul?
Pana in prezent este greu de notificat am pierdut deja 1 luna, pt ca refuza sa primesca convocarea, disciplinar o sa dureze mai mult de 3 luni.
Ce parere aveti?
Răspuns la discuția solutii concediere
In contextul discutiei de mai sus dupa terminarea cercetarii disciplinare si incheierea ei cu
o diminuare de salariu in cond legii, pentru concediere tb sa fac un nou referat sau sa desfiintez postul?
Cum credeti ca e mai bine?
Răspuns la discuția solutii concediere
Va multumesc frumos pentru informatii.
As dori un nr de telefon pt consultanta pe viitor.
Răspuns la discuția solutii concediere
unde pot gasi o procedura de acest tip (desfiintarea postului) si daca se poate face, avand vedere ca sunt in cercetarea disciplinara.Dupa cat timp mai pot desfiinta postul?
Am experimentat concedierea datorata abaterilor disciplinare

= am avut probleme la notificarea convocarii disciplinare. angajatul nu avea cutie postala, atat posta cat si executorul nu au ajuns la termenul dorit desi am lasat 2 sapt, dupa care am convocat la 3 saptamani
Acesta procedura de concediere este lunga si nu garanteaza un succes , este usor atacabila in instanta.

Exista si alte variante mai simple de concediere?