avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 419 soluții astăzi
Forum Activitate Florentina Neagu

Activitate Florentina Neagu

Buna ziua,

Pe drumul pe care mergem zilnic spre serviciu, este o zona unde s.au intamplat mai mult accidente de masina din cauza porcilor mistreti care ies dintr.o padure din apropiere. Din pacate, atat pe partea dreapta, cat si pe cea stanga a drumului, sunt o multime de tufe/lastari de pomi, care blocheaza complet campul, astfel ca mistretii apar pe sosea din tufisuri, alergand, direct in masina ghinionista. Anul trecut mi s.a intamplat mie, aseara a patit.o altcineva.
Am sesizat autoritatile locale, insa acestea nu au facut nimic.
Ar trebui facut ceva cu iesitul mistretilor din padure-pare ca au un singur loc pe unde tranziteaza catre campul unde cauta mancare- si, de asemenea, curatata complet marginea drumului, pt a vedea macar daca iese vreunul pe de camp.
Avand in vedere ca nu ma astept ca local sa se schimbe ceva, imi spuneti, va rog, cui as putea sa ma adresez, pt a rezolva aceasta problema?

Va multumesc.
Răspuns la discuția Miros urat de la porcii vecinului
Multumesc foarte mult! Asa voi face!
Buna ziua,

Va rog sa imi spuneti ce pasi trebuie sa urmam pentru a ii determina pe vecinii care cresc porci sa curete mai bine, sau sa nu mai creasca deloc, pentru ca la noi in curte aproape nu se poate sta din cauza mirosului. Am vorbit deja cu ei despre asta, dar singurul lucru pe care l.au spus este sa ne facem gard mai inalt...
Cui trebuie sa ne adresam si ce anume trebuie sa ne asteptam sa se intample.

Multumesc foarte mult!