avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1672 soluții astăzi
Forum Activitate Rmirela

Activitate Rmirela

Tatăl meu a făcut greșeala de a menționa ,pe lângă părinți și pe frații săi cand a formulat cererea de constituire (legea 18/1991).Trei dintre frați erau decedați la acel moment,unul dintre ei în anul 1941.Cererea a fost făcută în nume propriu,specificând în aceasta,,sa mi se constituie".Titlul de proprietate a fost emis pe numele tuturor fraților, fiind trecută în titlu si casa noastră.Dupa emiterea titlului de proprietate,tatal meu a sesizat eroarea si a cerut în instanță anularea lui.Parintii mei au decedat si am ramas eu cu procesul in continuare.In 2016 ,instanța a hotărât să admită cererea de anulare a titlului de proprietate,dar nepoții (copiii fratilor),au făcut recurs si instanța a trimis dosarul spre rejudecare. Astăzi sa pronunțat hotărârea în care instanța respinge cererea de anulare a titlului de proprietate ca fiind neintemeiata,cu drept de recurs în 15 zile.De ani întregi,ne judecăm si facem recurs,cand eu cand ei.La ultimul termen au adus 2 martori care au luat în râs completul, unul dintre ei fiind socrul unui pârât.Este normal sa accepte instanța asa ceva?Este normal ca in atatia ani de proces sa nu se ia o hotărâre definitivă?Este normal ca persoane decedate (1941,1982,1986),Sa fie trecute în titlul de proprietate dacă în cerere tatăl meu a menționat,,sa mi se constituie dreptul de proprietate....."?Unde ar trebui să mă adresez pentru a putea dovedi eroarea?Mentionez ca după moartea părinților locuiesc cu chirie,din cauza faptului că,casa este trecută pe acest titlu.