avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 818 soluții astăzi
Forum Activitate Magiu

Activitate Magiu

Răspuns la discuția Arestat in Belgia
Nu l-a prins cu nimic aici e problema. El a plecat din Anglia a stat 12 zile in Belgia la un var ( varul e capul dosarului ) a venit in țara a stat câteva săptămâni după care s-a întors in Anglia. La ceva timp ( cred ca mai bine de o luna) i-a venit scrisoare de la poliție ca trebui sa se prezinte pentru nu știu ce. Bineînțeles Ca și-a luat bilet pentru următoarea zi sa vina in România dat nu a mai ajuns pentru ca l-au Arestat după aeroport din Anglia și după o săptămâna l-au trimis in Belgia antwerpen. Acum din ce știu eu nu au nimic împotriva lui dar sa presupunem ca i-ar da ceva execuție, cât însemna un an de pușcărie acolo ? Eu din ce știu la un an s-ar face 6 luni.., Așa e ?
Salut. E prima data când intru aici și nu știu exact cum se procedează. O sa încerc sa fiu cât mai precis. Fratele meu este Arestat in Belgia ca fiind parte dinte-o grupare de trafic de persoane. Problema e ca el a stat in Belgia doar 12 zile și clar din care știu eu este nevinovat. Pe 24 luna aceasta are proces și am vorbit cu avocata lui și a spus ca e posibil sa ii dea pedeapsa. De specificat ca e in arest din Aprilie. Dacă poate cineva sa îmi explice mai multe și cum se procedează acolo as fi foarte recunoscator