avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 948 soluții astăzi
Forum Activitate ovidiu7797

Activitate ovidiu7797

2 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Complicat de gandit....Sa inteleg ca daca intr-o zi vei parca masina la 3 km de casa pentru ca a trecut *vasilica* cu buldozerul si casa o gasesti distrusa din vina unui vecin ...nu iti vei face probleme Asta e Romania si te apuci de lucru ...Poate asa o fi...Merci oricum.
Buna Anul trecut am gasit de vanzare o casuta fost canton in mijlocul padurii....am fost pe un drum forestier pana langa casa cu un auto de teren .Vazut ,placut ,luat a durat cam 4 luni actele pana la capat apoi am mers sa vad mai in detaliu casa .Surpriza o exploatare forestiera a distrus total drumul adica doar cu un buldozer mai era acces la casa .....urc pe jos o poteca destul de inclinata cam 20 minute si ajung ,inca o surbriza 2 arbori in casa unul prin acoperis in camera si unul in camara .Cu eforturi chiar foarte mari am dus toate materialele pe aceea coasta de munte,in spate si am renovat casuta acum ma gandesc sa chem in judecata directia silvica pentru toate neplacerile aceestea Mentionez ca vecinul meu care nu a avut grija de arbori si a distrus drumul este ocolul silvic probrietate de stat .(in cf scrie ca am dreptul de servitute pana la canton pe jos sau auto pana la 3,5 tone.renovarea a fost foarte costisitoare ....Oare ce e de facut?
Multumesc