avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 929 soluții astăzi
Forum Activitate Tudor Vornicu

Activitate Tudor Vornicu

unde? catre cine? problema e urmatoarea: adresa apartamentului e in raza unei sectii de politie, eu aveam adresa in buletin la alta sectie de politie, iar "prietenul" are domiciliul in raza altei sectii de politie... intre timp mie mi-a expirat buletinul si a trebuit sa-l reinnoiesc in alt judet... deci, unde depun plangerea? si la ce institutie? parchet, politie, etc?
Am fost arestat in 2016. locuiam cu chirie intr-un apartament din Bucuresti. Inainte de prezentarea la penitenciar am incredintat cheia de la casa unui prieten. Acesta a platit cu banii pe care alt prieten mi-i dadea lunar darile casei si chiria catre proprietar. Exista martori si dovezi scrise in acest sens. In luna mai a acestui an (2018) proprietarul a cerut eliberarea casei si a preluat casa goala de la prietenul meu. Toate lucrurile personale, haine electrocasnice, electronice, tot ce inseamna o locuinta - fara mobila - era a proprietarului, au fost luate de cel caruia i-am incredintat cheia de la casa si acum refuza sa mi le dea. In septembrie 2018 m-am eliberat conditionat. Am incercat cu frumosul, cu rugaminti dar nici un rezultat. Mi-a spus ca daca il amenint, imi face plangere penala de hartuire si o sa ma duc din nou la inchisoare. Ce ma sfatuiti sa fac?