avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Activitate magda_ok

Activitate magda_ok

Am achitat prejudiciul de 94lei...credeti ca poate aplica procurorul o amenda fara a mai ajunge la tribunal?
Oricum imi vine sa plang continuu de cand am primit citatia.. Nici nu imi imaginam ca biletele alea ma pot pune in situatia asta :-((
Buna seara! Ma aflu intr-o situatie delicata deoarece, se pare ca am incalcat grav legea si mi-e frica sa fac inchisoare... Bunica mea de 94ani, urmasa de veteran de razboi mi-a facut procura pt a folosi biletele ei gratuite Cfr. Ea mi-a dat si bilete de la alte persoane pentru a le folosi. Controlorul de tren mi-a cerut mita stiind ca sunt in neregula, am refuzat sa dau si mi-au trimis prin watsapp datele catre politia Bucuresti fiind in tren pe la Focsani. Am avut o discutie cu comisarul din gara de nord la sosire in Bucuresti, nu am fost legitimata. Politia de transporturi mi-a intocmit dosar penal sub art.244 alin1, art.320 alin1; art.323 cu aplicarea art38 alin 1 codul penal. Joi, 25.10.2018 am fost citata sa merg la politie...nu stiu ce sa fac/ zic...mi-e groaza ca as putea face inchisoare, ca imi pierd serviciul... Intamplarea s-a produs pe 22iunie si citatia a primit-o tata pe 22 octombrie :-((