avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Activitate eliasav

Activitate eliasav

Am revenit pe website dupa o lunga pauza si am trait aceeasi senzatie cand te duci la cumparaturi la hipermaket si nu gasesti din prima raionul cautat.

din perspectiva mea, website-ul avocatnet.ro a crescut si datorita forumului care a fost foarte bine gandit si care era menit sa puna in valoare activitatea voluntarilor.
De aici s-a nascut o adevarata competitie dupa rating personal si nu numai care au condus si la cresterea audientei platformei avocatnet.ro.

in opinia mea forumul actual "Intrebari si raspunsuri" este un pas inapoi.

Va doresc succes in continuare!
Răspuns la discuția seful meu fumeaza in birou
daca seful cel mare fumeaza, ceilalti fumatori vor face la fel!
Ce pot face?
Vasile Frank Timis, romanul care apare in "Panama Papers", alaturi de cei mai bogati oameni ai planetei

"Baza de date a firmei Mossack Fonseca arata, printre altele, cine a fost miliardarul necunoscut din structura de proprietate a rafinariei Rafo Onesti si ce legaturi a avut el cu zacamintele aurifere de la Rosia Montana. Vasile Frank Timis, initiatorul afacerii Rosia Montana, a apelat si el la aceiasi avocati din Panama City pentru a incepe afacerile din Romania la mijlocul anilor ‘90. Tot in documentele panameze regasim si filiera offshore prin care este controlata o alta mina importanta de aur din Muntii Apuseni dar si alte firme active in extractia petrolului si gazelor naturale.", scrie Rise Project.

Mai multe detalii la pagina
[ link extern ]
Răspuns la discuția Contorizare individuala

...pun pariu ca se va gasi o metoda si pentru contorul cu transmisie wireless. Ginditi-va ca are atasat un mic magnet pe mecanism . Oare ce s-ar putea intimpla :yes: ? Sau ca antena wireless sa dea rateuri temporare :hm: .


Doar traim in tara tuturor posibilitatilor!
Răspuns la discuția Contorizare individuala
Sunt cel putin doua firme care vand contoare cu citire la distanta impreuna cu cititorul si software-ul aferent.
Una dintre ele produce contoare in tara, respectiv partea de citire la distanta. La targul din martie spuneau ca se vor comercializa prin DDMN. Deocamdata, la magazinul din Militari nu prea se stie despre solutia completa - totusi au contoare 3/4 cu citire la distanta...
Răspuns la discuția Contorizare individuala
eliasav a scris:

De fapt ma intereseaza care sunt conditiile prevazute de lege pentru contorizare pe partea de incalzire.


?
Răspuns la discuția Contorizare individuala
De fapt ma intereseaza care sunt conditiile prevazute de lege pentru contorizare pe partea de incalzire.

Da, plateste taxa de timbru, jumătate din taxa de timbru care ar fi trebuit plătită în primă instanță. Instanța de apel prin adresă va pune în vedere părții să achite taxa judiciară de timbru și va indica și cuantumul acesteia.


In prima instanta, avand calitatea de parat, proprietarul nu a platit taxa de timbru.

Valoarea prejudiciului stabilit de prima instanta - 30000 lei din care:
- 18000 lei cote de întreţinere
- 12000 lei penalitati de intarziere.