avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1105 soluții astăzi
Forum Activitate Ryan97

Activitate Ryan97

Buna ziua,

Dupa achitarea integrala a sumei revenite din dosarul de executare silita, pe persoana fizica, executorul imi trimite un PV privind executarea integrala a obigatiilor revenite din dosarul de executare si o instiintare de a ma prezenta la sediul BEJ pentru ridicarea sumei de bani virata in plus.
Cu adevarat, a existat o perioasa cand acelas dosar de executare se afla si la angajator si la banca. Angajatorul oprea 1/3 din salariu iar din ce ramanea mai oprea si banca 1/3.
Dupa ce am facut dovada angajatorului ca banca opreste in acelas dosar, angajatorul nu a mai oprit, dar banca nu a vrut sa i-a in considerare sumele virate de angajator.
Astfel m-am prezentat la BEJ, unde am depus o cerere de restituire. Mi s-a comunicat ca in termen de 30 de zile suma va fi virata in cont.
Dupa 3 luni, deoarece nu fusese virat nici un ban, m-am prezentat din nou la sediu BEJ, unde am fost informat ca de fapt firma de recuperare nu au virat banii catre BEJ si am fost sfatuit sa i-au legatura direct cu firma de recuperare [Kruk].
Am sunal la Kruk iar acestia mi-au spus ca nu au primit nici o cerere de la BEJ.
Deja sunt 7 luni de cand am depus cererea si fac naveta intre BEJ si Kruk.
Va rog sa-mi spuneti cum trebuie sa procedez, la cine sa ma adresez pentru a putea recupera banii care mi se cuvin?

Va multumesc!