avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1353 soluții astăzi
Forum Activitate Mihaimures123

Activitate Mihaimures123

Am dat proba practica pentru a doua oara pe 25 octombrie. Am fost martor la 2 persoane. Prima, o doamna care era nesigura pe ea, si a picat. Al doilea, un baiat care nu dadea dovada de emotii dar facea multe greseli destul de mari, semalizari gresite, schimbarea brusca a vitezii, iesirea pe banda gresita la giratoriu, efectuarea gresita a parcarii laterale si mersului cu spatele de doua ori fiecare, insa examinatorul i-a dat o sansa sa faca alte manevre in alte locuri, pana i-au reusit. Pe mine m-a picat in 10 secunde. Cand am vrut sa ies din locul in care a fost parcata mi-a pus frana si mi-a explicat ca eram prea aproape de masina parcata in fata noastra.

Eu i-am raspuns ca aveam destul loc dar nu am rezolvat nimic, m-a dat jos din masina si mi-a dat 30 de puncte penalizare, 21 pentru ca a intervenit sa evite un eveniment rutier si 9 pentru neasigurarea la plecarea de pe loc (mi-am intors capul peste umar de mai multe ori, am stat cu privirea in spate in jur de 5 secunde asteptand sa se elibereze traficul, cele 9 puncte sunt o prostie mai alest avand in vedere ca m-a picat in 10 secunde de condus, pe foaie scrie 2 minute avand in vedere cat am stat sa negociez cu el sa ma lase sa conduc.)

Rezolv ceva cu contestatia?